Hopp direkte til innhold

Hopp direkte til Søk

www.dfs.no
Det frivillige Skyttervesen
Forsvar, sport og god våpenkultur

Resultater fra Nordisk mesterskap 2010

Sjõvde - Sverige, 2. – 4. september 2010.

Feltskyting:
1. Hans Kristian Wear N 36, 2. Tor Harald Lund N 36, 3. John Olav Ågotnes N 35, 6. Roger Ottosen N 35, 9. Pål Øyvind Ørmen N 34, 10. Anders Kruhaug N 34, 14. Bjørn Trudvang N 33, 18. Stian Bogar N 32, 12. Trond Bergan N 32, 22. Ola Tore Dokken N 32, 23. Roger S. Nilsen N 32, 26. Rune Seim N 31, 27. Tor-Erik Fossli N 31, 30. Arild Røyseth N 30, 32. Svein Jørund Githmark N 30.  

Feltskyting lag:
1. Norge 402 treff, 2. Sverige 386 treff, 3. Danmark 369 treff.

Nordisk ungdomsmesterskap – feltskyting:
1. Knut Erik Svarstad N 35, 2. Jan Kåre Moland N 33, 3. Katrine Idland N 32, 6. Sunniva Særnmo N 31, 8. Kim André Lund N 30.   

Nordisk ungdomsmesterskap – feltskyting lag:
1. Norge 131 treff, 2. Sverige 112 treff, 3. Danmark 100 treff.  

Felthurtigskyting:
1. Kim Andre Lund N 8,62 sek, 2. Jonas Sjøberg S 9,84 sek, 3. Rune Seim N 9,98 sek, 4 Hans Kristian Wear N, 8. Ola Tore Dokken N, 9. Tor-Erik Fossli N, 18. Svein Jørund Githmark N, 20. Katrine Idland N, 24. Trond Bergan N, 28. Roger Ottosen N, 31. Arild Røyseth N, 41. Sunniva Særnmo N, 42. Pål Øyvind Ørmen N, 45. Bjørn Trudvang N, 46. Knut Erik Svarstad N, 51. Jan Kåre Moland N, 52. Roger S. Nilsen N, 55. Stian Bogar N, 55. John Olav Ågotnes N, 55. Tor Harald Lund N, 55. Anders Kruhaug N.

Felthurtigskyting lag:
1.  Danmark 159,99 sek, 2. Norge 161,23 sek, 3. Sverige 165,30 sek

Baneskyting:
1. Tor Harald Lund N 333, 2. Hans Kristian Wear N 332, 3. Trond Bergan N 332, 4. John Olav Ågotnes N 332, 5. Arild Røyseth N 331, 6. Roger S. Nilsen N 330, 7. Stian Bogar N 330, 8. Anders Kruhaug N 328, 9. Roger Ottosen N 328, 10. Tor-Erik Fossli N 328, 12. Pål Øyvind Ørmen N 328, 15. Rune Seim N 326, 17. Ola Tore Dokken N 324, 21. Svein Jørund Githmark N 323, 30. Bjørn Trudvang N 316.

Baneskyting lag:
1. Norge 3958p, 2. Sverige 3833p, 3. Danmark 3791p.  

Nordisk ungdomsmesterskap – baneskyting:
1. Kim André Lund N 335, 2. Katrine Idland N 324, 3. Jan Kåre Moland N 323, 4. Sunniva Særnmo N 321, 5. Knut Erik Svarstad N 320.   

Nordisk ungdomsmesterskap – baneskyting lag:
1. Norge 1303p, 2. Sverige 1256p, 3. Danmark 1235p.