Hopp direkte til innhold

Hopp direkte til Søk

www.dfs.no
Det frivillige Skyttervesen
Forsvar, sport og god våpenkultur

Norgestoppen - 100 på topp -

Her kan du få opp oversikter over de beste resultatene i landet. Oversikten ta kun med åpne stevner. Interne stevner tas ikke med. NB! Listene er uoffisielle. Videre utvikling av denne løsningen er ikke prioritert.

eller
Rank Skytter Skytterlag Stevne/Resultat Totalt *
1 Jens Johansen Skånland Skytterlag 293-246-246-247-247-248-249-249-249-249 2523 (121)
2 Odd Lian Trondenes Skytterlag 294-246-246-247-247-247-248-249-249-249 2522 (121)
3 Will-Arne Jakobsen Sortland Skytterlag 286-247-247-248-248-248-248-249-249-250 2520 (131)
4 Helge Elvebakk Levanger og Frol Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (227)
5 Arvid Meek Skarpskytten Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (219)
6 Øyvind Lilledrange Flikka Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (218)
7 Knut Dalland Hatlestrand og Ølve Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (216)
8 Jon O. Skei Skogn Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (210)
9 Nils Seldal Klepp Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (207)
10 Arne Mathisen Jondalen Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (205)
11 Harald Buuer Spydeberg Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (204)
12 Håkon Leganger Kvinnherad Skyttarlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (202)
13 Arne Berge Hardanger Skyttarlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (201)
14 Kjell A Hjortnæs Asker Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (200)
14 Ivar Otto Husby Trondhjems Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (200)
16 Tore Reksterberg Ørlendingen Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (199)
17 Torbjørn Halvorsen Øvre Rendal Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (198)
18 Per Torleiv Tveiten Bykle Skyttarlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (197)
18 Ottar Strandheim Lavikdal Skyttarlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (197)
18 Oddmund Rognli Leksvik Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (197)
21 Sverre Krutnes Jondal Skyttarlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (193)
22 Niklaus Haugrønning Byneset Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (192)
23 Svein Kå. Søyland Gjesdal Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (191)
24 Oddvar Drange Os Skyttarlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (189)
25 Johan Lund Båstad Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (186)
26 Paul Vaule Hå Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (184)
27 Kjell Arne Larsen Bjørnen Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (181)
28 Idar Moseng Nora Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (180)
29 Harald Løkra Fåberg Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (178)
30 Terje Hågensen Stange og Romedal Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (177)
31 Per Gjesdal Gjesdal Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (173)
32 Rolf Jarle Rakvåg Rakvåg Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (168)
33 Johannes Rundhaug Etnedal Skyttarlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (163)
34 Jarle Idland Gjesdal Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (160)
35 Per Olav Faldbakken Stange og Romedal Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (157)
36 Birk Jan Oftedal Østre Bærum Skytterlag 250-250-250-250-250-250-250-250-250-250 2500 (145)
37 Knut Skjelbreid Hålandsdal/Eikelandsfjorden Skytterlag 250-249-250-250-250-250-250-250-250-250 2499 (174)
38 Eyvind Bjørsvik Askøy Skytterlag 250-249-250-250-250-250-250-250-250-250 2499 (168)
39 Ola Loneland Dale (Sunnfjord) Skyttarlag 250-249-250-250-250-250-250-250-250-250 2499 (161)
40 Odd Nordtug Forr Skytterlag 250-249-249-250-250-250-250-250-250-250 2498 (190)
41 Per Gunnar Bakken Dalsbygda Skytterlag 250-249-249-250-250-250-250-250-250-250 2498 (189)
42 Anton Jon Aarskog Sundnes Skyttarlag 250-249-249-250-250-250-250-250-250-250 2498 (181)
43 Knut Riise Hovdebygda og Ørsta Skyttarlag 250-249-249-250-250-250-250-250-250-250 2498 (179)
44 Magnar Konningrud Nes (Hedmark) Skytterlag 250-249-249-250-250-250-250-250-250-250 2498 (174)
45 Jan M. Ellingsen Karmøy Skytterlag 250-249-249-250-250-250-250-250-250-250 2498 (168)
46 Sivert Skår Time Skytterlag 250-249-249-250-250-250-250-250-250-250 2498 (160)
47 Helge Johansen Sørkedalen Skytterlag 250-249-249-249-250-250-250-250-250-250 2497 (157)
48 Helge Svarstad Blaker Skytterlag 250-249-249-249-249-250-250-250-250-250 2496 (180)
49 Magne Andreas Råum Meihatten Skytterlag 250-249-249-249-249-250-250-250-250-250 2496 (165)
50 Arne Rogne Øystre Slidre Skyttarlag 250-249-249-249-249-250-250-250-250-250 2496 (164)
51 Tore Iversen Åsane/Hordvik Skyttarlag 250-249-249-249-249-250-250-250-250-250 2496 (156)
52 Sven Idland Sem Skytterlag 250-249-249-249-249-250-250-250-250-250 2496 (134)
53 Harald Valved Nesjestranda & Skaala Skytterlag 250-246-249-250-250-250-250-250-250-250 2495 (189)
54 Svein-Erik Rognli Øvre Målselv Skytterlag 250-249-249-249-249-249-250-250-250-250 2495 (178)
55 Birger Risvik Overhalla Skytterlag 250-249-249-249-249-249-250-250-250-250 2495 (167)
56 Kai Eskelund Flå (Uttrøndelag) Skytterlag 250-249-249-249-249-249-250-250-250-250 2495 (166)
57 Jan Erik Strømseng Falken Skytterlag 250-248-249-249-249-250-250-250-250-250 2495 (165)
58 Daniel Gåsbakk Lierne Skytterlag 250-249-249-249-249-249-250-250-250-250 2495 (162)
59 Tore Ulset Aspøy og Straumsnes Skytterlag 250-249-249-249-249-249-250-250-250-250 2495 (152)
59 Jon Ertsgård Lånke Skytterlag 250-249-249-249-249-249-250-250-250-250 2495 (152)
61 Nils Årskog Jondalen Skytterlag 250-249-249-249-249-249-249-250-250-250 2494 (178)
62 Jostein Haukås Åsane/Hordvik Skyttarlag 250-249-249-249-249-249-249-250-250-250 2494 (171)
63 Arnfinn Kamsvåg Sunndal Skytterlag 250-249-249-249-249-249-249-250-250-250 2494 (168)
63 Bjørn Rosvold Tynset Skytterlag 250-248-249-249-249-249-250-250-250-250 2494 (168)
65 Steinar Walle Spydeberg Skytterlag 250-249-249-249-249-249-249-250-250-250 2494 (154)
66 Arne Kjelby Bergen Skytterlag 250-249-249-249-249-249-249-249-250-250 2493 (175)
67 Otto Vestheim Bjørnen og Vestre Målselv Skytterlag 250-249-249-249-249-249-249-249-250-250 2493 (156)
68 Einar Thoresen Hommelvik Skytterlag 250-249-249-249-249-249-249-249-250-250 2493 (153)
68 Bjørnar Vik Oppedal/Brekke Skyttarlag 250-249-249-249-249-249-249-249-250-250 2493 (153)
70 Torhild Liseter Ski Skytterlag 250-248-249-249-249-249-249-250-250-250 2493 (140)
71 Oddgar Larsslett Fiskum Skytterlag 250-248-248-249-249-249-249-250-250-250 2492 (165)
72 Åge Sætre Løiten Skytterlag 250-249-249-249-249-249-249-249-249-250 2492 (163)
73 Toralf Tøsse Aurland Skyttarlag 250-247-248-249-249-249-250-250-250-250 2492 (161)
74 Reidulf Hjellen Aalesund Skyttarlag 250-249-249-249-249-249-249-249-249-250 2492 (156)
74 Jan Tore Rogn Bamble Skytterlag 250-248-248-248-249-249-250-250-250-250 2492 (156)
76 Egil Grina Lunner Skytterlag 250-248-248-248-249-249-250-250-250-250 2492 (155)
77 Jostein Myklebust Klepp Skytterlag 250-248-248-249-249-249-249-250-250-250 2492 (154)
78 Trond Hyllnes Vemundvik Skytterlag 250-248-248-249-249-249-249-249-250-250 2491 (151)
79 Åge Steinslett Fåberg Skytterlag 250-248-249-249-249-249-249-249-249-249 2490 (166)
80 Knut Bingen Trøgstad Skytterlag 250-248-248-248-249-249-249-249-250-250 2490 (157)
81 Odd Peter Skinlo Hyen Skyttarlag 250-248-249-249-249-249-249-249-249-249 2490 (153)
82 Roald Hoseth Narvik Skytterlag 250-248-248-248-249-249-249-249-250-250 2490 (152)
83 Alf-Henrik Håker Tresfjord Skytterlag 250-248-248-248-249-249-249-249-249-250 2489 (177)
84 Oddmund Nilsen Langevåg Skyttarlag 250-248-248-248-249-249-249-249-249-249 2488 (159)
85 Arne Olav Bekkemellem Gjøvik og Brusveen Skytterlag 250-248-248-248-248-249-249-249-249-250 2488 (152)
86 Roger Lindgren Stordalen Skytterlag 250-248-248-248-248-249-249-249-249-249 2487 (142)
87 Torbjørn Bryøen Hovet og Hol Skytterlag 250-248-248-248-248-249-249-249-249-249 2487 (139)
87 Arvid Næbb Ørlendingen Skytterlag 250-247-248-248-249-249-249-249-249-249 2487 (139)
89 Harald H. Valø Vikna Skytterlag 249-248-248-248-248-249-249-249-249-249 2486 (163)
90 Olav Magne Nesse Bremnes Skytterlag 250-248-248-248-248-248-249-249-249-249 2486 (161)
91 Olav Seland Gransherad og Heddal Skyttarlag 250-247-247-248-248-248-249-249-250-250 2486 (159)
92 Stein Olav Gravem Surnadal Skytterlag 250-247-248-248-248-249-249-249-249-249 2486 (155)
93 Lars Nordhuus Brønnøysund Skytterlag 250-248-248-248-248-248-249-249-249-249 2486 (146)
94 Torfinn Hoff Hattfjelldal Skytterlag 250-247-247-248-248-248-249-249-249-250 2485 (157)
95 Odd Magne Sæterøy Nesjestranda & Skaala Skytterlag 250-246-247-248-248-249-249-249-249-250 2485 (146)
96 Gunnar Orre Asker Skytterlag 250-248-248-248-248-248-248-249-249-249 2485 (145)
97 Gunnar G. Fornes Hegra Skytterlag 250-247-248-248-248-248-249-249-249-249 2485 (140)
97 Arve Lind Jordet og Tenaasen Skytterlag 250-248-248-248-248-248-248-248-249-250 2485 (140)
99 Bjørn Christensen Blaker Skytterlag 250-248-248-248-248-248-248-248-249-250 2485 (138)
100 Knut Løvåsen Trysil Skytterlag 249-248-248-248-248-248-249-249-249-249 2485 (127)